O nas - Informacje szczegółowe

 

Karczma w Komorowicach jest restauracją o regionalnym góralskim wystroju mogąca jednocześnie ugościć około 170 osób w stolikach 6 i 4 osobowych. W Karczmie znajdują się trzy sale różniące się atmosferą i wystrojem oraz przeznaczeniem.

 

Sala główna – „Zbójnicka” może pomieścić do 80 osób zachowując przy tym powierzchnię na parkiet i miejsce dla zespołu muzycznego. Duży drewniany bar i kamienny kominek są podstawą prawdziwie góralskiej atmosfery. Przy wejściu na salę wszystkich Gości wita drewniany góral trzymający beczułkę z miodunką a kawałek dalej na ścianie z drewnianych bali możemy podziwiać rozpięte prawdziwe zbójnickie szaty. Przechodząc w głąb sali po prawej stronie na kamiennej oświetlonej ścianie zobaczyć Państwo mogą stylową gablotę, w której prezentowane są różnego rodzaju pamiątki i elementy góralskie takie jak: słoje z prawdziwym smalcem, drewniane łychy, widelce czy prawdziwe koronkowe góralskie stringi. Oczywiście wszystkie prezentowane upominki można zakupić przy barze. Na sali znajdą Państwo wiele ciekawych góralskich eksponatów, obrazów i rzeźb. Do charakterystycznych elementów wystroju można zaliczyć lampy wykonane z korzeni oraz słupy drewniane, które kształtem przypominają obrócone do „góry nogami” drzewa. Ciężkie drewniane stoły rodzinne i biesiadne oraz intymne zakątki osłonięte wiklinowymi pergolami zapraszają Gości gwarantując miłą i przyjemna atmosferę, której wyjątkowość podkreśla słyszalna w karczmie delikatna łagodna muzyka.
 

Sala górna – „Okolicznościowa”. Wszystkich odwiedzających nas Gości zachęcamy do zwiedzenia także naszej górnej sali restauracyjnej do, której prowadzą stylowe kamienne schody. Na półpiętrze na naszych Gości czekają magicznie oświetlone stare obrazy na których możemy zobaczyć postaci beskidzkich górali. Przed wejściem na salę warto także przywitać się z tańczącym bacą, który spogląda ze ściennego malunku. Na górnej sali naszej restauracji możemy ugościć jednorazowo ponad 40 osób w stolikach 6 i 4 osobowych. Sala górna zwana okolicznościową jest doskonałym miejscem na organizację wszelakich imprez rodzinnych takich jak: chrzty, komunie, przyjęcia urodzinowe oraz imprez innego typu z maksymalną liczbą do 40 Gości siedzących przy wspólnym łączonym stole. Dzięki osobnemu zapleczu kuchennemu, sanitarnemu w naszej karczmie mamy możliwość organizacji kilku imprez jednocześnie. Górna sala ze względu na  wyposażenie multimedialne spełnia także funkcje sali konferencyjnej zapewniając profesjonalne przygotowanie i przebieg każdego spotkania biznesowego.
 

Salka boczna – „Siennik” jest małą kameralną salką o niezwykłej atmosferze. Doskonałą pod organizację wszelkich kameralnych spotkań i przyjęć do 15 osób.  Na co dzień w salce znajdują się cztery stoliki.  Salka ta  jest doskonałym miejscem na romantyczne spotkania – zaręczyny czy kolację we dwoje. 


Zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii.